Nová Karolína. Těší mě.

04.04.2019

Dovolte, abych vám v prvním článku tohoto blogu představila sebe a svou práci. 

Jmenuji se Karolína a rozhodla jsem se, že budu nová, odvážnější. V mém rozhodování hrál zásadní roli můj syn. I když to může vypadat, jako klišé, tak právě mateřská dovolená nasměrovala moje kroky k profesi virtuální asistentky

Životní změna

Rozhodla jsem se využít právě mateřské dovolené k novému nasměrování své kariéry. Ne nadarmo se říká, že ženy často využívají dobu strávenou doma s dítětem, mimo zaměstnání, jako restart svého profesního života. Ten pravý čas, kdy si do svého životopisu napsat novou položku. U mě tomu nebylo jinak. 

Co je virtuální asistentka?

Nejprve bych ale ráda osvětlila vůbec pojem virtuální asistentka, o co jde a co to obnáší. Samotná pozice asistentky v sobě zahrnuje velké množství úkolů a povinností. Správa firemní agendy, tvorba dokumentů a analýz, organizování nejrůznějších akcí, komunikace se zákazníky a partnery a mnoho dalšího. Když ale přidáme ještě to slůvko virtuální otevře se široká nabídka možností a nejen pro toho, kdo tuto funkci zastává, ale především pro potencionálního klienta.

Široké spektrum dovedností

Já beru možnost začít od nuly jako velkou výzvu. Nejvíc se mi líbí právě to široké spektrum možností. Mám ráda různorodou práci. Dokážu si poradit s pečlivostí mně vlastní s čísly a tabulkami, ale stejně tak mi není cizí kreativní ruční práce nebo organizační činnost v terénu. Vydržím hodiny procházet a analyzovat tabulky s čísly a hledat řešení. K dosažení rovnováhy pak zaměstnám své kreativní já přípravou prezentace, elektronického vánočního přání či nápaditým balením dárků pro firemní partnery. Na poli organizace mám za sebou velké množství společenských akcí pro veřejnost i uzavřenou společnost. 

Každý úkol má řešení

A co je asi nejzásadnější - vždy se snažím hledat řešení. Takže pokud by klient na mém webu nenašel ve výčtu služeb právě to, co hledá, neznamená to, že mu nepomůžu. Zastávám názor, že vše je o vzájemné komunikaci. Vždy si ráda vyslechnu, co klient potřebuje, co hledá a na základě požadavků se mu snažím nabídnout nejideálnější řešení právě pro něj a jeho podnikání.